Kliniğimiz psikolojik danışmanlık alanında çok geniş yelpazede hizmet sunmaktadır. Kendi alanlarında yılların birikimleriyle donanmış uzman kadromuz, danışanlarımıza sorunlarının çözümünde etik değerler ışığında uluslararası alanda geçerliliği kanıtlanmış yöntemler kullanmaktadırlar.

Bireysel görüşmeler 45-50 dakikadır. Çift ve aile görüşmeleri 1.5 saat sürmektedir. Görüşmeler haftada bir görüşme olacak şekilde planlanmaktadır. Özel durumlarda daha sık görüşme planı yapılabilir. Sonlandırma seansları ise daha seyrek olabilmektedir.

Psikoterapinin ne kadar süreceği yaşadığınız problemin türüne, şiddetine, terapiden elde etmek istediğiniz amaçlarınıza, ilerleme hızınıza ve çabalarınıza bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Etkili bir psikoterapi süreci için ortalama 6-12 seans devam etmek gerekir. Bazı danışanlar 1-2 seans danışmanlık amacıyla gelir. Bazıları 8-12 görüşme yeterli olurken bazıları da daha derinlemesine bir çalışmayı daha fazla bir süre devam ettirmek isteyebilmektedir.

Zaman zaman her birey kendini stresli, kaygılı, mutsuz, karşılaştığı problemleri çözemeyecek kadar çaresiz hissedebilir. Böyle durumlarda yardım aramak çok doğaldır. Psikolojik danışma merkezine başvurarak yardım aramak o kişinin hasta olduğunu göstermez. Aksine sıkıntılarının farkında olmak ve bu sıkıntılarla yüzleşmek için kendini hazır hissetmek güçlülüğün ve sağlıklı olmanın göstergesidir.

Terapi sürecinde en önemli ilkelerden bir tanesi danışan gizliliğidir. Danışanın paylaştığı hiç bir bilgi danışanın rızası olmadan paylaşılamaz. Ancak hayati tehlikenin bulunduğu durumlarda gizlilik ilkesi ortadan kalkar.

İlk görüşme, hem sizin danışmanınızı tanıdığınız, hem de danışmanınızın sizi tanıdığı, profesyonel yardım sürecinin nasıl işlediği hakkında genel bilgilerin aktarıldığı, problem durumunun genel hatları ile konuşulduğu bir seanstır. Psikolojik danışmanınız yardım almak istediğiniz konuyla ilgili sizden ayrıntılı bilgi almak adına bir takım sorular sorar. İlk psikolojik danışma seansınız esnasında danışan olarak siz de psikolojik danışmanlık sürecine ilişkin merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz.

Ücretlidir. Çünkü uzmanımız ilk seansta da diğer seanslardaki süre kadar size zaman ayırmaktadır.

Psikologlar ilaç yazmazlar. Psikiyatri kliniğinde ilaç yazılabilir ve sadece psikiyatristler ilaç yazabilirler.

Verilen hizmetin türüne ve süresine göre ücretlendirme sistemimiz değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgiyi iletişime geçerek alabilirsiniz.

Merkezimiz özel kurum statüsünde hizmet vermektedir. SGK ve diğer kurumlarla bir anlaşması bulunmamaktadır.